Must Have jeżeli chcesz być profesjonalny oraz elastyczny podczas firmowych spotkań online.

Gdyby napisać o produkcie Huawei IdeaHub S2 – monitor interaktywny, to jakby nic nie napisać.

Jest przynajmniej kilka wiodących rozwiązań do wyposażenia sal konferencyjnych w sprzęt do spotkań online.

Założenia twórców rozwiązania Huawei IdeaHub  przyświecała dewiza BYOM  ( Bring Your Own Meeting). W prostym rozumieniu: przyjdź z własnym sprzętem na spotkanie. Właśnie w dużej mierze ta uniwersalność wyróżnia to rozwiązanie od konkurencji.

Nie musimy wykonywać instalacji urządzeń do wideokonferencji w dedykowanym pomieszczeniu. Urządzenie możemy w prosty sposób przenosić, zmieści się w każdym gabinecie, biurze prezesa, czy otwartym pomieszczeniu w momencie gdy zajdzie  taka potrzeba. Wykonywanie spotkania biznesowego online, czy szkolenia nie było wcześniej tak proste.

źródło: Huawei.com

Huawei IdeaHub S2 to mobilny, interaktywny monitor naszpikowany najnowocześniejszą technologią, wpieraną AI.

Dedykowana kamera 4K zapewnia wyraźny obraz. Technologia sztucznej inteligencji pozwala na zwiększony zasięg mikrofonów do 12 metrów z wieloma ciekawymi dodatkami. Do tego cztery głosniki ( 2 wysokotonowy, 2 pełnotonowy) zapewniają nam audio na wysokim poziomie. Ekran daje nam dużo pozytywnych wrażeń dzięki wysokiej rozdzielczości 4 K (3840 x 2160 pikseli) D-LED oraz wąskiej ramie .

Pożądanym rozwiązaniem, gdy mamy środowisko trudne akustycznie jest wykorzystanie algorytmu DNN ( Deep Neutral Network). Algorytm oparty na sztucznej inteligencji pozwala na tłumienie niepożądanych odgłosów podczas spotkań online. Dodatkowo technologia zapewnia zrozumiałość odbiorcy podczas, gdy głos zabiera więcej osób.

Ciekawą funkcją, którą zapewnia nam  IdeaHub S2 to akustyczna ochrona. Jest to możliwość zrobienia przestrzeni w której będziemy słyszeć tylko osobę prowadzącą spotkanie, będącą w obszarze zbierania mikrofonów ( wąski oraz szeroki obszar).

Kolejna funkcjonalność wspierana przez AI to śledzenie mówcy.  Jeżeli funkcja ta będzie uruchomiona, urządzenie w inteligentny sposób , dzięki kamerze 4K oraz mikrofonom rozpozna osobę zabierającą głos. W momencie, gdy głos zabierze inna osoba, kamera skupi się właśnie na niej.

Funkcjonalności  te zdecydowanie zwiększają jakość spotkań.

Jeżeli piszemy o tablicy interaktywnej nie można zapomnieć o ekranie, który jest dotykowy. Rozpoznaje to co piszemy, nasze gesty oraz grafikę. Bardzo niskie opóźnienie zapisu 16 ms daje nam wrażenie, niczym pisanie na papierze. W łatwy sposób, nawet dwie osoby mogą pisać na tablicy oraz rysować grafiki ( tabele, wykresy itp.) Oczywiście pismo, czy grafiki „odręczne” są zamieniane na cyfrowe.  Możemy to później zapisać do pliku i wrzucić na dysk zewnętrzny usb, czy wysłać mailem. Zawartość ekranu można szybko udostępnić skanując kod QR.

Urządzenie jest wyposażone w system android . Możemy również wyposażyć w dodatkowy system operacyjny windows. Przełączanie miedzy systemami jest banalnie proste oraz szybkie. Dzięki temu nie ograniczamy się do żadnej platformy dedykowanej do wideokonferencji.

Multi-Window i App Multiplier zapewniają nam wiele możliwości.

Udostępnianie ekranu przewodowo ( kabel usb C, HDMI) , czy transmisja bezprzewodowa z laptopa, czy innego urządzenia typu telefon, tablet jest prosta oraz intuicyjna.

Podsumowanie

Huawei IdeaHub S2 to kompleksowa, mobilna oraz uniwersalna platforma.

Zapewnia nam wygodną pracę. Inteligentną i łatwą komunikację, zapakowaną w profesjonalne oraz estetyczne i samowystarczalne urządzenie. Wystarczy podłączyć do prądu oraz internetu ( WiFi, LAN). Sprawdzi się tam, gdzie zależy nam na nieograniczonym dostępie do platform spotkań online.

Jest to świetne narzędzie do pracy w zespole, prowadzenia spotkań zarządu, narad biznesowych, czy prezentacji szkoleniowych.  

Tablica w rozmiarach 65”, 75″ oraz 86”

Serdecznie zapraszam na „jazdę próbną” i testy. Możemy zaprezentować urządzenie na miejscu u klienta w sali konferencyjnej, biurze prezesa, czy szkolnej salce.

Przy tej okazji chciałbym również zaprosić na wirtualny spacer po fabryce HUAWEI w Chinach. Interesujące doświadczenie, sporo ciekawostek oraz informacji.